GDZIE POSTAWIĆ BIURKO W POKOJU DZIECKA? – szukamy optymalnego miejsca

Biurko to od mniej więcej 6,7  roku życia czyli rozpoczęcia nauki w szkole, bardzo ważny mebel w pokoju dziecka.
Spędza przy nim sporo czasu. Więc jest bardzo ważne. Może sprzyjać nauce i kreacji jeżeli jest właściwie dobrane i ustawione w odpowiednim miejscu.

Czym należy się kierować przy wyborze optymalnego miejsca na biurko?

Przede wszystkim blisko do źródła naturalnego światła. Idealna lokalizacja dla biurka to miejsce w okolicach okna. Wbrew pozorom nie zaraz pod nim ale bokiem do niego.
  • Z prawej strony – dla leworęcznej osoby
  • Z lewej strony – dla praworęcznej osoby
Światło padające z boku jest optymalne. Poza tym pozwala nam dysponować ścianą przed biurkiem na której można umieścić np. tablicę korkową lub magnetyczną na której dziecko przechowuje swoje rysunki, kartki z wakacji, zdjęcia czy inne ważne rzeczy.

Jeżeli z jakiś względów biurko musi jednak stać pod oknem to mamy kilka kwestii do ogarnięcia. Najczęściej pod oknem znajduje się grzejnik którego standardowa wysokość pokrywa się z górną krawędzią biurka czyli okolice 75cm. Sprawia to że należy biurko odsunąć o grubość grzejnika co tworzy zwykle mało atrakcyjną lukę. Poza tym jest tam ciepło. Jeżeli mamy  możliwość zmiany modelu grzejnika to warto się pokusić o niższy tak aby znalazł się pod biurkiem. Biuro wtedy może być na zamówienie tak aby idealnie go skomponować z grzejnikiem. Warto pomyśleć o wywietrznikach w blacie.
Druga kwestia to zbyt mocne światło, które zwłaszcza od południowej strony może być naprawdę uciążliwe. Warto wtedy wyposażyć okno w dobre rolety. Poza tym odpada nam ściana na której można zamontować półki lub tablicę korkową.
Jeżeli nie możemy ustawić biurka obok okna ani pod nim zadbajmy aby nie ustawić go tyłem do niego. Wtedy siedząca osoba dodatkowo zasłania naturalne światło i rzuca cień.
U nas w Beboom wiemy to wszystko i dużo więcej 😄 Zapraszamy do współpracy a Twój skarb będzie miał biurko w idealnym miejscu!
PROJEKT POKOJU DZIECKA Z BEBOOM – DLACZEGO WARTO TO ZROBIĆ Z NAMI Poprzedni
PROJEKT POKOJU DZIECKA Z BEBOOM – DLACZEGO WARTO TO ZROBIĆ Z NAMI Następny