BIURKO DLA DZIECKA – NIE MUSI BYĆ NUDNO

Z wcześniejszego artykułu GDZIE POSTAWIĆ BIURKO DLA DZIECKA – szukamy optymalnego miejsca mogliście się dowiedzieć gdzie ma stać. Teraz zajmiemy się samym biurkiem.

Dobór biurka a wiek dziecka – biurko uniwersalne

Oczywiście wiek dziecka jest kluczowy przy wyborze modelu biurka. Gdy dziecko zaczyna edukację szkolną zazwyczaj ma 6-7lat i ok 120cm wzrostu. Siedząc przy standardowej wysokości biurka może mieć problem z nóżkami, które wesoło dyndają pod blatem. Z medycznego punktu widzenia nie jest to dobre. Stopy powinny mieć podparcie. Potrzebujemy zatem aby blat był niżej i krzesło też pozwalało na swobodnie przy nim siedzenie. Jednak pierwsza klasa szybko mija, druga, trzecia i takie biurko przestanie być adekwatne. Rozwiązaniem jest biurko regulowane, którego wysokość podąża za wzrostem dziecka i rośnie razem z nim. My natomiast nie musimy myśleć o zakupie nowego modelu
Biurko regulowane Flisat, IKEA
Kilka przykładów biurek z regulowaną wysokością

https://wallenfels.pl/meble/biurko-laslo-z-mozliwoscia-regulowania-wysokosci.html

https://www.ikea.com/pl/pl/p/pahl-biurko-bialy-s49128945/

 

Biurko na miarę człowieka – czyli biurka dla wieku 3-6lat

Możemy jednak lubić zmiany i zdecydować że póki dziecko jest małe a co za tym idzie maluje i rysuje bywa że wszędzie, nie koniecznie przejmując się zniszczeniami to na ten pierwszy okres życia kupujemy niższy stolik. Tu oferta jest ogromna a i pomysłowość projektantów wielka. Pamiętajmy że od najmłodszych lat kształtuje się wrażliwość na piękno i to my ostatecznie wybieramy i kupujemy. Wiadomo że małe księżniczki przeważnie przechodzą przez różowy okres i w tym czasie wszystko mogłoby mieć taki kolor ale to nie skazuje nas na kicz. Oto kilka przykładów stolików nie tylko dla dziewczynek (nie ulegajmy stereotypom) które śmiało możemy polecić i które na pewno spodobają się dzieciakom. Zwróćcie uwagę na naturalne materiały z jakich są wykonane.
Biurko domek i drewniany stolik z krzesełkami Koło dostępne na Ola4kids
Biurko domek dostępne na Ola4kids
Niskie stoliki znajdziecie tu:

https://majum.pl/stolik-z-krzeselkami-dla-dzieci/4302-stolik-dzieciecy.html

https://www.ikea.com/pl/pl/p/flisat-stolik-dzieciecy-50298418/

https://ola4kids.pl/pl/p/Drewniany-stolik-dla-dzieci-Maxi-kolory/13918

https://ciachumachu.pl/pl/p/Stolik-dzieciecy-KWADRATOWY/148

Biurka dla nastolatków

Wraz z wiekiem oczekiwania wobec biurka się zmieniają ale rozmiary też.

Taki człowiek spędza przy nim bardzo dużo czasu. Obecnie w dobie pandemii bywa że i cały dzień. Musi się na nim zmieścić monitor a przed nim sporo miejsca na książki i zeszyty. Takie biurko nie powinno mieć mniej niż 60cm głębokości i min. 120cm długości. Im głębsze i dłuższe tym lepsze. Dobrze żeby było wyposażone w szuflady. Nie koniecznie wzdłuż całego blatu bo wtedy zawsze jest problem z nogami. Lepiej jak jest to słupek z boku lub pomocnik na kółkach. Dobrze też żeby kable od różnych sprzętów można było sprytnie przeprowadzić od gniazda do urządzenia na biurku. Zatem przelotki czy specjalne schowki na kable są pożytecznym patentem porządkującym przestrzeń.

Biurka dostępne na Ola4kids

 

U nas w Beboom wiemy to wszystko i dużo więcej 😄 Zapraszamy do współpracy a dobierzemy dla Twojego dziecka idealne biurko. 
GDZIE POSTAWIĆ BIURKO W POKOJU DZIECKA? – szukamy optymalnego miejsca Poprzedni
GDZIE POSTAWIĆ BIURKO W POKOJU DZIECKA? – szukamy optymalnego miejsca Następny