MAMO CHCĘ SPAĆ – wybieramy łóżko do pokoju dziecka

Łóżko dla dzieciaka – ważna sprawa! W końcu spędza w nim nawet połowę swojego młodego życia. Dobre łóżko, materac, pościel, ukochana przytulanka to gwarancja dobrego snu.
Czym kierować się przy wyborze tego mebla?  Będzie to mój subiektywny wybór najfajniejszych łóżek na naszym rynku.

ŁÓŻKO DO 3 ROKU ŻYCIA

Im dziecko mniejsze tym przesypia więcej godzin. Potrzeby niemowlaka naturalnie różnią się wyraźnie od dziecka w wieku przedszkolnym. O ile jemu samemu w pierwszych miesiącach życie jest pewnie wszystko jedno 😊  jakie ma łóżeczko o tyle dla rodziców jest ważne bo stanowi istotny element wystroju pokoju dziecięcego. Ważne żeby pasowało stylistycznie do całości dlatego często stanowi część kompletu. Klasyka to drewniane łóżeczko ze szczebelkami w naturalnym, drewnianym kolorze, białe lub w pastelowym kolorze.
W Ikea pojawiła się ciekawa propozycja łóżeczka Myllra w różowym i niebieskim odcieniu
Łóżeczko Myllra od IKEA
Piękny przykład stylowego łóżeczka duńskiej firmy Danske Sebra występujący w kilku pastelowych odcieniach. Jest to łóżeczko które rośnie razem z dzieckiem.
Łóżeczko od firmy Sebra

 

Co powiecie na taką Eco propozycję od marki Childhome? Rattanowe i niezwykle klimatyczne łóżeczko na pierwsze miesiące życia. Dzięki swojej niewielkiej wadze z łatwością można go przenosić np. do pokoju rodziców czy salonu. Tam gdzie akurat nam najwygodniej.

 

ŁÓŻKO DLA PRZEDSZKOLAKA

Przychodzi kolejny etap życia latorośli kiedy można pomyśleć o nowej aranżacji pokoju dziecka i wymianie niemowlęcych mebelków na nieco poważniejsze. Łóżko jednak nie musi być od razu pełnowymiarowe. Zawsze zostanie więcej miejsca do zabawy 😊
Niezbędny element wyposażenia takiego łóżka to barierka zabezpieczająca przed wypadnięciem.
Poniżej przykład łóżka w stylu vintage Noble Toddler Bedod Woodies o wym. 140/70cm

Inna ciekawa propozycja w bardziej nowoczesnym wydaniu to łóżko KIKI wykonane z sosnowej sklejki od Adeko Stolarnia. Sklejka ma w obie ten niepowtarzalny urok. Jest nowoczesna ale bardzo naturalna więc w przyjazny sposób wpisuje się we współczesne wnętrza pokoi dziecięcych.

Łóżka ze sklejki od Adeko Stolarnia
Łóżka ze sklejki w pokojach dziecięcych w projekcie Beboom
Evergreen to łóżko w kształcie namiotu. Drewniana konstrukcja pozwalająca na zamontowanie oświetlenia, powieszenie różnych ozdób lub po prostu ukrycie się w nim jak w tipi.
Kilka przykładów takich łóżek
Łóżko tipi firmyhttps://luletto.pl/pl/p/Lozko-Tipi-z-barierka-i-szuflada/95 Luletto

Łóżko domek od Scnadiroom2016

Zdjęcie od mrs__preuss

ŁÓŻKA PIĘTROWE

Chyba marzenie każdego dzieciaka. Często wymuszone brakiem miejsca do spania dla dwójki lub więcej dzieci lub koniecznością wykorzystania miejsca pod nim np. na biurko lub miejsce do zabawy. Niezależnie od powodów to atrakcyjna forma.
BIURKO DLA DZIECKA – NIE MUSI BYĆ NUDNO Poprzedni